Egyre nagyobb bajban vannak a vadgesztenyefáink, a vadgesztenyelevél-aknázómoly kártétele miatt! Védekezzen injektálással a kártevők ellen!
A vadgesztenyelevél-aknázómoly kártételének hatására a vadgesztenyefák gyakran már nyár végére elveszítik lombozatuk jelentős részét. Ez a folyamat ellentétes a fa természetes biológiai ritmusával. Az októberben megjelenő virágzat azt jelzi, hogy a vadgesztenyefa nem a télre készül, vagyis nem a gyökérzónába történik meg a tápanyagok elraktározása, hanem új hajtásokat, virágzatot képez a vadgesztenye. Hatalmas energiákat emészt fel ez a folyamat és a vadgesztenyefa tápanyaghiányban szenvedve, meggyengülve vág neki a télnek. Az ősszel virágzó hajtások télen elfagynak és az alatta található rügyek szintén. Az aknázómoly kártétel azt eredményezi a több évi károsítás után, hogy a fa, a hajtásait elvesztve „összemegy” és ez a pusztulását eredményezi.
Országos szinten jelent problémát a vadgesztenyéket súlyosan károsító aknázómoly. Különösen a városokban élő vadgesztenye fák vannak kiszolgáltatva a kártevőknek. A védekezéseket időszerű megkezdeni! A hagyományos permetezéses eljárás nem nyújt kielégítő hatékonyságot. Adott az injektálásos technológiával történő védekezés. A tavaszi időszakban elvégzett kezelés egész évre védelmet nyújt a pusztító kártétel ellen. Rendelje meg vadgesztenyefája injektálásos kezelését már most! A technológiáról részletesen itt olvashat: www.vadgesztenyeinjektalas.hu