A levelek foltosodását okozó gomba világszerte jelen van a Vadgesztenyefák levelein. Kora tavasszal jelennek meg az első tünetek (primer), majd a nyár közepén megjelennek a másodlagos (szekunder) tünetek is. A gomba kitartóképlete (pszeudotécium) telel át a lehullott levelekben, melyről tavasszal elindul az új fertőzés. A kicsírázott gomba a leveleken növekedik és szaporodik egész vegetációs idő alatt.
Tünetek: Szabálytalan alakú barna foltok, sárga udvarral. A foltok általában a levél szélétől indulnak ki. Nyár végére a levelekben apró, kör alakú, fekete gombaképlet látható.
Védekezés: A lehullott levelek összegyűjtésével és megsemmisítésével csökkenthető az áttelelő gombaképletek száma, azonban ez nem elég, mivel a kórokozó a széllel is terjed. Permetezéssel és injektálással megelőzhető a fertőzés, felszívódó gombaölő készítményekkel. Ha az elsődleges tavaszi fertőzést meg tudjuk akadályozni, akkor a szekunder tünetek már nem lesznek annyira súlyosak. Injektálással a Guignardiás levélfoltosság ellen és a Vadgesztenye aknázómoly kártétele ellen egymenetben tudunk védekezni, melynek hatása hosszútávú.